Italian Cuisine Krakow

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, które proponuje kuchnia europejska na główną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie dania

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do makaronu. zamawiamy w restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film