Pasta czyli makarony

Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują mniej znane dania – tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce korzysta z włoskich składników, czy w karcie są również mniej znane dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z wielu zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, co nie zmienia faktu, że że nie jest dobra Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać wina. Kolacja na włoską modę koniecznie musi zawierać też aperitiff. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. rest włoska w krk Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, powinna mieć szeroki wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film